Pro všechny zájemce z řad outdoorových nadšenců, cestovatelů, kteří se rádi pohybují v netradičním prostřední nebo těch, kteří chtějí získat nové dovednosti, jsme připravili zážitkové kurzy v jednom z posledních koutů člověkem téměř nedotčené přírody v Evropě. Jedná se o oblast Sinivirského národního parku na Zakarpatské Ukrajině.

Zajistili jsme možnost výprav do této oblasti pod vedením zkušených lektorů, dlouholetých pracovníků Horské záchranné služby Ukrajiny, kteří v průběhu kurzu naučí účastníky dovednostem technik přežití v přírodě, využitelných v případě vzniku nečekané či mimořádné situace.

Jedná se zejména o způsoby orientace v neznámém terénu, získávání potravy a vody z místních zdrojů, zajištění úkrytů, tepelného komfortu, improvizovaných zdravotních technik a mnoha dalších dovedností, jež v takových případech lze využít. Základní kurz je sedmidenní, kdy dva dny jsou počítány na dopravu.

Po příjezdu na místo jsou účastníci kurzu ubytování a je pro ně přichystána slavnostní večeře, v průběhu které jsou seznámeni s lektory, základním místopisem a specifiky kurzu.

Druhý den je brzy ráno odjezd v terénním nákladním vozidle do oblasti Jasnovec (1600 m.n.m.), výchozího bodu celé výpravy. Dalších pět dní se celá skupina pohybuje v prostřední Národního parku Sinevir, kde kromě poznávání nádherné přírody zažijí její členové výuku technik přežití s možností vyzkoušení si nově nabytých dovedností v praxi. Pátý den dorazí výprava do osady Bukovinka, odkud jsou vozidlem dopraveni zpět do tábora.

Po odpočinku je nachystána slavnostní večeře spojená s předáváním certifikátů a upomínkových předmětů.

Každý jednotlivý kurz je nastaven tak, aby vyhovoval všem jeho účastníkům, jejich fyzické kondici, povětrnostním podmínkám a je po celou dobu jeho průběhu zajišťován podpůrným týmem, který je schopen kdykoliv poskytnout členům výpravy pomoc.

CENA 18.900Kč ( 700Eur)

Těšíme se na Vás !!! Transkarpatia Survival Team

Více reportáží a fotografií naleznete ve fotogaleriích – http://transkarpatia.cz/galerie/