Poznejte s námi krásu Karpat

Poznejte s námi krásu Karpat neomezeni silnicemi a vyplavte adrenalin při výjezdech na vrcholky hor cestami, na kterých se i kamzíkům točí hlava.

Seznamte se s koloritem vesniček plných roubenek a usměvavých lidí.

Jeli jste někdy autem po hřebenu a viděli desítky kilometrů na všechny strany?

Láká Vás poznat, co skutečně umí terénní auto? Troufnete si ho řídit?

A co když neprojedeme? Co když zapadneme? Cestu si budeme muset prosekat, vytvořit, najít jinou, případně auto vyprostit z bláta atd… Vše co s jízdou offroadem souvisí Vás čeká při naší Offroadové expedici.

Poznání, pikniky vysoko v horách, základy orientace, řízení v terénu i večerní odpočinek u dobré večeře, či v pravé Baňi (obdobě sauny), nebo v tradičním Chanu (koupeli v sedací dřevěné kádi plné horké minerální vody a čerstvých horských bylin).

Cestou neminete významná místa regionu, památky a zajímavosti.

Prožijte nevšední výlet panenskou přírodou s heslem „Je to sice dál…o to horší cesta

Itinerář trasy:

ÚTERÝ: odjezd z Bystřice pod Hostýnem v 6 hodin.

( Možnost bezplatného noclehu z pondělí na úterý, uzavřený parkung pro vaše auto po dobu pobytu )

Spišský hrad – exkurze.

Užhorod – prohlídka města, návštěva památek, místní tržnice

Suskovo – ubytování

STŘEDA: Roztoka-tradiční vesnice z roubenek. Historický dřevěný kostelík (17.stol.)

výjezd na horu Gemba (1491mnm), cestou ochutnávka domácích likérů z bylin sbíraných na Boržavské Polonině.

Zastávka u mluvících vodopádů „Šipot“, přes hřebeny „Rekyta“a „kamenka“ do Koločavy, penzion Četnická stanice, která bude naší základnou pro zbytek pobytu.

Večeře, návštěva Chanu, nebo sauny, možnost posezení do nočních hodin v restauraci penzionu.

ČTVRTEK: Offroad – mimo cesty, podél překrásné říčky Roztoka vzhůru lesem, cestou pro koně do osady Bukovinka 1044mnm.(16 rodin žijících absolutně mimo civilizaci, tradičním způsobem), kde se propadnete se v čase o desítky, možná stovky let. Nikdo zde nemá auto, počítač, splachovací wc atd. Přesto tito lidé mají něco, co je třeba zažít…něco, co jsme dávno ztratili.

PÁTEK: Po snídani komentovaná návštěva muzea Ivana olbrachta a „českého kostela“, hrobu Nikoly Šuhaje a četníků, které Nikola pobil.Po obědě expedice na hřeben Pryslop, jde o náročný výjezd s výhledy, které opravdu stojí za to.

Večeře, návštěva Chanu, nebo sauny, možnost posezení do nočních hodin v restauraci penzionu.

SOBOTA: Po snídani Expedice po staré cestě do Mizihirje, tato fungovala před více jak sto lety, dnes jsou to jen fragmenty kamenité cesty, místy měnící se v krátery a výmoly, které překoná jen dobrý řidič. Odměnou je uprostřed cesty překrásný vrchol Kamienky, kde spočineme, uděláme oheň a poobědváme. Sjez do Mizihirje je strmý a rychlý. Z MIžihirje se vypravíme po cestě do srdce národního parku Syněvir, vyjedeme na jezero, navštívíme záchranou stanici Medvěda hnědého.

Návrat do Četnické stanice, večeře, Chan, Baňa, posezení do nočních hodin.

V pátek, nebo sobotu je možné povečeřet na Koločavské přírodní farmě pro chov pstruhů. Sami si ulovíte rybu, kterou vám na otevřeném grillu připraví místní správci. Zážitek, jak společenský, tak gastronomický stojí rozhodně za to… (Cena cca 100kč)

NEDĚLE: Po snídani možnost návštěvy bohoslužby v koločavském pravoslavném a řeckokatolickém kostele, poté klidný přejezd do Volovce, kde si v primitivním motorestu dáte ten nejlepší šašlik široko-daleko, připravený na otevřeném ohni, podávaný s čerstvým ochuceným salátem.

přejezd na hranice – nákupu v obchůdcích hraničního prostoru.

Příjezd do Bystřice pod Hostýnem ve večerních hodinách ( dle času stráveného na hranicích při vstupu do EU-občas i několik hodin zdržení.

CENA 9.900 Kč zahrnuje dopravu komfortním klimatizovaným mikrobusem, terénním speciálem, průvodce, ubytování, snídaně, komentované exkurze, offroadové výlety a relaxační aktivity.

V ceně nejsou obsaženy obědy (vždy bude zastávka a možnost obědů), večeře, nápoje, (mimo snídaňových nápojů) a suroviny na pikniky v horách.

Cena nezahrnuje cestovní a zdravotní pojištění.

Seznam doporučených věcí a doporučení pro výlet na Zakarpatii naleznete v sekci „Rady a tipy“ vč.přehledu kurzu Hřivny, orientačních cen v oblasti atd.

Více reportáží a fotografií naleznete ve fotogaleriích – http://transkarpatia.cz/galerie/

Cestujeme formou spolujízdy, do auta rádi přibereme až 8 dalších zájemců, přihlašovací/rezervační poplatek pokrývá úhradu ročního členství v PřesHranice z.s. a sdílených nákladů na dopravu. Zbylá částka ceny je vypočtena ze sdílených nákladů na ubytování a služby spojené s pobytem. Doplatková část je hrazena přímo poskytovatelům v cílové oblasti.